Messi mi? Ronaldo mu?

Maestro45

Yönetici
Moderatör
Belki de yüzyıllar sonra bile dünya döndükçe tartışılacak bir konu bu.. ikisini birlikte izleyen jenerasyonda olmak büyük bir şans bence.. Lakin benim profil resmimdeki forma numarasından da anlaşılacağı üzere ben Yetenekten ve takımı oynatan futbolcudan yanayım Yani Leo Messi.. Bugünki Barça-lyon Maçında da gördük ki Messi Barça'nin herseyi.. 10 numarasi, oyun kurucusu, forveti, kanatı, kaptanı, hocası.. Ronaldo winner bir adam bitirici forvet.. Messi ise komple bir oyuncu, sanatçı, zanaatkâr, usta..

korkusuzmaraz

Yönetici
Moderatör
Ben bu konuda Ronaldo derim şayet 9 yıllık Real Madrid macerasından sonra takımdan ayrıldıktan sonra Real Madrid tarihinin en kötü sezonlarından birini geçiriyor. 27 maçta 51 puan ile lider Barcelona'nın 12 puan gerisinde 3.sırada. Messi'nin Arjantin milli takımında hiçbir başarısı yokken Ronaldo'nun Portekiz milli takımındaki başarıları ortada. Bu sezonda Ronaldo'nun yeni takımı Juventus Ronaldo'nun önderliğinde tarihinin en başarılı sezonlarından birini geçiriyor. 27 maçta 75 puan ile en yakın rakibi Nqapoli'ye 18 puan fark attı. Ayrıca iki futbolcunun geçmişlerine baktığımızda Ronaldo hem Sporting Lisbon'da hem de Manchester United'da kendini kanıtladı. Portekiz, İngiltere, İspanya ve İtalya'da 4 farklı ülkenin liginde kendini kabul ettirdi. 2018 yılındaki FIFA, UEFA ve Ballon d'OR ödüllerinde o sırada 33 yaşında olan Ronaldo ilk iki de yer alırken 31 yaşındaki Messi kendini 5.sırada buldu. Bu sezonda Ronaldo Serie A'da ilk sezonu olmasına rağmen 26 maçta 19 gol ile gol krallığı yarışında 26 maçta 20 gol atan Sampdoria'da oynayan Fabio Quagliarella gerisinde 2.sırada. Fakat Quagliarella 6 assiti bulunurken Ronaldo'nun 10 asisti bulunuyor. Geçenlerde oynanan Juventus'un kendi sahasında oynayıp 3-0 kazanarak tur atladığı Athletico Madrid maçında takımının 3 golünü de Ronaldo attı.

korkusuzmaraz

Yönetici
Moderatör
230
Son 6 sezonda Şampiyonlar Ligi gol kralları...
12/13: Cristiano Ronaldo - 12
13/14: Cristiano Ronaldo - 17
14/15: Cristiano Ronaldo - 10
15/16: Cristiano Ronaldo - 16
16/17: Cristiano Ronaldo - 12
17/18: Cristiano Ronaldo - 15